Oprichting, organisatie en charter van een KiwanisclubMeestal zullen één of meer bestaande Kiwanisleden een nieuwe club oprichten, maar het kunnen ook anderen zijn zoals een groep 35 of 40 plussers die wegens leeftijd een servicecluborganisatie moeten verlaten. Mensen kunnen besluiten een club op te richten, ongeacht geslacht, etniciteit, rang, stand of religie.
Het is gebruikelijk dat één lid (de Keyman) van een bestaande Kiwanisclub - de zogenaamde sponsorclub - de nieuwe club begeleidt in het traject naar een volwaardige club. De Club Builders Commissie (CBC) begeleidt de club waar nodig en meldt de nieuwe club aan bij het districtbestuur en het districtkantoor.
De Luitenant-Gouverneur van de divisie waarin de nieuwe club wordt opgericht heeft een aparte taak bij het oprichten en begeleiden van een nieuwe club.
Meer over regels en procedures met betrekking tot het oprichten van een nieuwe Kiwanisclub kunt hier downloaden (PDF).
Download hier het Organisatieaanvraagformulier (Word document)
Download hier het Aanvraagformulier Kernen (Word document) |